جستجو

تبلیغاتاولین یادمان شادروان نورمحمدمجیدی کرایی

   
  اولین یادمان زنده یاد “نورمحمد مجیدی کرائی” برگزار شد.
  اولین یادمان زنده یاد “نورمحمد مجیدی کرائی” برگزار شد+عکساولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده و شاعرکهگیلویه و بویراحمد با استقبال بی نظیر، در فرهنگسرای اداره ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزارشد.
   

  اولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده و شاعرکهگیلویه و بویراحمدی با استقبال بی نظیر، در فرهنگسرای اداره ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزارشد.

  به گزارش سایت خبری تحلیلی سلام دنا؛ اولین یادمان زنده یاد “نورمحمد مجیدی کرائی” نویسنده و شاعر هم استانی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه و با حضور جمعی مسئولین استانی، نویسندگان، شاعران و اصحاب قلم و رسانه و اقشار مختلف برگزار شد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد،در این یادمان ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت : یکی از برنامه های انجمن نخبگان ،تجلیل از نویسندگان بزرگ استان است.

  دکتر رضا دهبانی با اشاره به ارزش و اهمیت اثار زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی افزود : آثار به جای مانده از زنده یاد”نورمحمد مجیدی کرائی” به ویژه کتاب تاریخ و جغرافیای کهگیلویه و بویراحمد، از جمله منابع مهم تحقیق و پژوهش در مورد استان است.

  وی با بیان اینکه بینش فکری و قلم شیوای زنده یاد مجیدی کرایی، دست مایه مناسبی برای پژوهندگان است، خاطر نشان کرد: نورمحمد مجیدی کرایی به یک منطقه خاص تعلق نداشته ، بلکه متعلق به همه مردم ایران است .

  دکتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد و عضو انجمن نخبگان استان سخنران دیگر این یادمان بود . وی ضمن قرائت اشعاری از شاعران ،دانایی را رمز تکامل بشردانست.

  وی در خصوص نقش نورمحمد مجیدی کرایی در تالیف آثار مکتوب استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان اظهارداشت : بی شک وی یکی از نویسندگان و شاعران شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد است که آثارمتعددی از خود به جای گذاشت.

  دکتر چمن به لزوم تحلیل و نقد منصفانه آثار وی تاکید و خاطرنشان کرد: نوشتن، گفتن و تالیف آثار علمی، برای عرضه به جامعه است و نقد منصفانه ابزاری برای پویایی و تکامل آن ها است.

  دراین همایش اردوان مجیدی کرایی فرزند زنده یاد”نورمحمد مجیدی کرائی” نیز، در مورد زندگی و آثار او به ایراد سخن پرداخت .

  به گزارش سلام دنا؛ در این یادمان سمیرا احمدی نوه زنده یاد، سروده خود با عنوان همنشین قلم راقرائت نمود . همچنین شاهنامه خوانی آقای یداله فتحی از شاهنامه خوانان استان ، همراه با نوای نی آقای ابوذر فتحی ،پخش مستند آثار و فعالیتهای تحقیقی و نمایشگاه آثار زنده یاد نیز از دیگر برنامه های یادمان بوده است .

  گفتنی است، جمعی ازمدیران ، مدعوین ،شرکت کنندگان و اقشارمختلف مردم قبل از برگزاری یادمان ، با حضور درکنار آرامگاه نورمحمد مجیدی کرایی ،در قطعه نام آوران و هنرمندان آرامستان جدید شهر دهدشت، ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره او را گرامی داشتند .سلام دنا

   

   

   


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : مجیدی ,زنده ,یادمان ,کهگیلویه ,استان ,کرایی ,مجیدی کرایی ,نورمحمد مجیدی ,اولین یادمان ,استان کهگیلویه ,ارشاد اسلامی ,نورمحمد مجیدی کرایی ,ارشاد ,
  اولین یادمان شادروان نورمحمدمجیدی کرایی

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 10 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر